Stolarka zewnętrzna narażona jest na działanie czynników zewnętrznych takich jak śnieg, mróz, parcie i ssanie wiatru czy ruchy konstrukcji budowlanej, które powodują zużycia eksploatacyjne okien i drzwi. Aby przedłużyć żywotność i bezawaryjne działanie, przynajmniej raz w roku należy przeprowadzić oględziny i sprawdzić w jakim stanie technicznym są zawiasy, okucia czy uszczelki. Oprócz poprawności działania, należyte zadbanie o każdy z wymienionych elementów składowych wpływa na poprawną izolacyjność okien i drzwi, czyli na mniejsze koszty utrzymania domu. W nowowybudowanych budynkach po pewnym czasie od montażu stolarki, należy przeprowadzić stosowną regulacje docisku skrzydeł do ościeżnic.
Mycie okien nie powinno ograniczać się tylko do wytarcia ram i szyb, ale przede wszystkim, aby stolarka działała poprawnie powinniśmy rozszerzyć nasze działania i zadbać o to co na pierwszy rzut oka nie jest widoczne czyli okucia, zawiasy czy uszczelki, bo to one odpowiadają za mechanizmy działania i komfort cieplny, a co za tym idzie energooszczędność naszego domu.
Uszczelki w oknach odpowiadają przede wszystkim za doszczelnienie skrzydła okiennego, które przylega do ościeżnicy. Pełnią ważną funkcję chroniąc przed napływającą wilgocią, zatrzymują ciepło wewnątrz domu, a także chronią przez hałasem, kurzem i zabrudzeniami pochodzącymi z zewnątrz. Uszczelki natomiast narażone są na bezpośrednie działanie promieniowania UV i mróz, co z biegiem czasu przekłada się na ich kruchość i usztywnienie, przez co nie spełnią swojej funkcji.
Skrzypienie i "przeskakiwanie" to tylko niektóre z drażniących dźwięków podczas otwierania okien i drzwi. Świadczy to o zbyt dużym tarciu metalu, spowodowanym wysuszeniem metalowych części składowych zawiasów i okuć lub o zanieczyszczeniu ich kurzem, pyłem czy nawet piaskiem, co jest dosyć częstym problemem szczególnie w nowowybudowanych budynkach lub w starym budownictwie po zakończeniu wszelkich prac remontowych.
Doskonała izolacyjność i nowoczesny design to cechy które wyróżniają okna na renomowanych profilach Schüco. Niemiecka jakość i precyzja zamknięta w pr...
Zobacz więcejKonstrukcja drzwi loftowych opiera się na metalowych kształtownikach i wypełnienia szkłem. Najczęściej wybierane są jako drzwi oddzielające wiatrołap ...
Zobacz więcejBramy segmentowe otwierają się pionowo do góry, dzięki czemu oszczędzamy ilość wolnego miejsca zarówno w garażu, jak i na zewnątrz budynku.
Zobacz więcejPVC od wielu lat jest wykorzystywany do produkcji parapetów. Jest to materiał odporny na wilgoć i temperaturę.
Zobacz więcejWybierając rolety dzień i noc możesz kontrolować ilości wpadającego światła, dzięki ustawieniu naprzemiennych pasów materiału w dowolnej pozycji na ok...
Zobacz więcejJest to najpopularniejsze i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie przeciwko owadom i zanieczyszczeniom do montażu w drzwiach.
Zobacz więcej