Ładowanie...

Oferta

Strona główna / Oferta - okna / Serwis, naprawa i regulacja okien

Serwis, naprawa i regulacja okien

Wszystkie usługi związane z naprawą okien i drzwi w Lubartowie i okolicach.

Stolarka zewnętrzna narażona jest na działanie czynników zewnętrznych takich jak śnieg, mróz, parcie i ssanie wiatru czy ruchy konstrukcji budowlanej, które powodują zużycia eksploatacyjne okien i drzwi. Aby przedłużyć żywotność i bezawaryjne działanie, przynajmniej raz w roku należy przeprowadzić oględziny i sprawdzić w jakim stanie technicznym są zawiasy, okucia czy uszczelki. Oprócz poprawności działania, należyte zadbanie o każdy z wymienionych elementów składowych wpływa na poprawną izolacyjność okien i drzwi, czyli na mniejsze koszty utrzymania domu. W nowowybudowanych budynkach po pewnym czasie od montażu stolarki, należy przeprowadzić stosowną regulacje docisku skrzydeł do ościeżnic. 

Mycie okien nie powinno ograniczać się tylko do wytarcia ram i szyb, ale przede wszystkim, aby stolarka działała poprawnie powinniśmy rozszerzyć nasze działania i zadbać o to co na pierwszy rzut oka nie jest widoczne czyli okucia, zawiasy czy uszczelki, bo to one odpowiadają za mechanizmy działania i komfort cieplny, a co za tym idzie energooszczędność naszego domu. 

Jak zadbać o uszczelki okienne i drzwiowe

Uszczelki w oknach odpowiadają przede wszystkim za doszczelnienie skrzydła okiennego, które przylega do ościeżnicy. Pełnią ważną funkcję chroniąc przed napływającą wilgocią, zatrzymują ciepło wewnątrz domu, a także chronią przez hałasem, kurzem i zabrudzeniami pochodzącymi z zewnątrz. Uszczelki natomiast narażone są na bezpośrednie działanie promieniowania UV i mróz, co z biegiem czasu przekłada się na ich kruchość i usztywnienie, przez co nie spełnią swojej funkcji.

  • Aby przedłużyć żywotność uszczelek wykonaj serwisowanie przynajmniej 2 razy w roku - na wiosnę i zimę - umyj je miękką ściereczką w letniej wodzie, a następnie po obeschnięciu nałóż na nie wazelinę techniczną lub glicerynę i nie zamykaj okna przez 20 min. W ten sposób natłuścisz gumę w uszczelkach, przez co na dłużej zachowasz jej właściwości sprężyste. 

Jak zadbać o okucia i zawiasy okien i drzwi

Skrzypienie i "przeskakiwanie" to tylko niektóre z drażniących dźwięków podczas otwierania okien i drzwi. Świadczy to o zbyt dużym tarciu metalu, spowodowanym wysuszeniem metalowych części składowych zawiasów i okuć lub o zanieczyszczeniu ich kurzem, pyłem czy nawet piaskiem, co jest dosyć częstym problemem szczególnie w nowowybudowanych budynkach lub w starym budownictwie po zakończeniu wszelkich prac remontowych. 

  • Aby zawiasy i okucia działały poprawnie potrzebne jest odpowiednie zabezpieczenie metalowych części przed wysuszeniem, korozją i wszelakimi  zanieczyszczeniami. Okna i drzwi będą działały lekko i cicho, gdy wszelkie okucia obwodowe i zawiasy nasmarujemy np. białym smarem lub wazeliną techniczną. 
  • Ważne! Do smarowania okuć nie używać preparatów które mogą uszkodzić powłokę antykorozyjną okuć, czyli środki żrące, proszki ścierające czy preparaty silnie żrące np. odkamieniacze 

Zobacz pozostałe produkty w naszej ofercie

Okna PCV Salamander nowoczesny profil Logic 82 MD

Okna PCV Salamander nowoczesny profil Logic 82 MD

Okna PCV to gwarancja trwałości, energooszczędności i nowoczesnego designu. Dzięki prostym kształtom i wysokiej estetyce wykończenia dopełniają wystró...

Zobacz więcej
Drzwi rewersyjne

Drzwi rewersyjne

Drzwi rewersyjne, czyli inaczej mówiąc drzwi z odwrotną przylgą to takie, które będą licowały się od strony zewnętrznej ze ścianą, a otwierały do środ...

Zobacz więcej
Bramy Segmentowe

Bramy Segmentowe

Bramy segmentowe otwierają się pionowo do góry, dzięki czemu oszczędzamy ilość wolnego miejsca zarówno w garażu, jak i na zewnątrz budynku.

Zobacz więcej
Parapety MDF wzmocnione zieloną płytą

Parapety MDF wzmocnione zieloną płytą

Parapet MDF jest produktem drewnopodobnym, powstałym w wyniku sprasowania włókien drzewnych z dodatkiem związków organicznych, łączonych i utwardzonyc...

Zobacz więcej
Rolety Rzymskie

Rolety Rzymskie

Rolety rzymskie to niezwykle eleganckie dekoracje okienne, które ocieplą wystrój okna. Żaluzje rzymskie łączą w sobie funkcjonalność rolet oraz estety...

Zobacz więcej
Moskitiery drzwiowe zawiasowe

Moskitiery drzwiowe zawiasowe

Jest to najpopularniejsze i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie przeciwko owadom i zanieczyszczeniom do montażu w drzwiach.

Zobacz więcej
Zapoznaj się z pełną ofertą