Ładowanie...

Poradnik Inwestora

Strona główna / Poradnik Inwestora / Montaż rolet zewnętrznych w przypadku nieocieplonego nadproża

Opublikowano 2024-04-17

Montaż rolet zewnętrznych w przypadku nieocieplonego nadproża


Rolety zewnętrzne zabezpieczające to wielofunkcyjne produkty, które znacząco podnoszą izolacyjność budynku oraz poziom bezpieczeństwa. Dodatkowo tłumią niepożądane hałasy dobiegające z zewnątrz, zapewniając komfort i spokój wewnątrz domu. 

Na co zwrócić uwagę decydując się na zakup rolet zewnętrznych podtynkowych? 

Przede wszystkim przed zakupem rolet, należy zwrócić uwagę na prawidłową izolację budynku. Decydując się na rolety zewnętrzne podtynkowe, czyli takie, które montujemy pod warstwę izolacji zewnętrznej musimy wziąć pod uwagę, że skrzynkę rolety montujemy w miejscu nadproża okiennego. Skrzynka rolety wykonana jest z aluminium i sama w sobie nie posiada żadnego materiału izolacyjnego. 

Aby uniknąć konsekwencji w postaci przemarzania muru,  a co za tym idzie strat ciepła i rozwarstwiania tynku, w miejscu montowania skrzynki rolety zewnętrznej, mamy dwa rozwiązania: 

  • na etapie montowania nadproży, możemy je cofnąć względem lica muru o tyle, ile chcemy ocieplić skrzynkę rolety zewnętrznej, materiałem który będzie zwiększał jej izolacyjność  np. 2 cm twardym styrodurem. 
  • na etapie montowania okien, możemy je wysunąć względem lica muru, o przynajmniej 2 cm, aby zmieścić między skrzynkę, a nadproże specjalną matę ociepleniową Aluthermo, która zminimalizuje ryzyko przemarzania w tej części okna. 

Przy wyborze opcji ocieplenia skrzynki rolety folią Aluthermo, musimy zwrócić uwagę na jeszcze jedną, ważną rzecz - grubość planowanego ocieplenia domu. Wielkość skrzynki uzależniona jest od wysokości rolety. Roleta zewnątrzna do okna balkonowego najczęściej produkowana jest w skrzynce, która ma szerokość 18cm. W momencie kiedy wysuniemy okna poza lico muru o 2 cm, dodamy do tego skrzynkę rolety o wartości 18cm i zostawimy miejsce na ocieplenie czoła skrzynki, to niestety, ale 20cm ocieplenie na skryje nam całej konstrukcji. 

Najlepszym rozwiązaniem energooszczędnym jest przemyślany projekt i konsultacja z firmą montażową, przed rozpoczęciem prac budowlanych i ocieplenie nadproży na etapie ich montowania. 

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU!
Odpowiemy na wszystkie Państwa pytania oraz dokonamy wyceny.

W Lubartowie i okolicach oferujemy możliwość pomiaru i montażu rolet zewnętrznych. 

Zobacz jak wygląda nasz montaż rolet zewnętrznych z ociepleniem nadproży matą Aluthermo ze wszelkimi uszczelnieniami: