Ładowanie...

Poradnik Inwestora

Strona główna / Poradnik Inwestora / Jaka jest różnica między drzwiami przylgowymi, a bezprzylgowymi?

Opublikowano 2024-05-25

Jaka jest różnica między drzwiami przylgowymi, a bezprzylgowymi?


Kiedy urządzasz swoje cztery kąty, zależy Ci na tym żeby wszystko do siebie pasowało, a detale tylko podkreślały całą kompozycję. Nawet drobny szczegół może wpłynąć na końcowy efekt wizualny. Aby móc zdecydować jakie drzwi wybierzesz, musisz poznać ich różnice. 

Drzwi przylgowe

Charakterystyczną cechą drzwi przylgowych jest widoczność zawiasów oraz wykończenie krawędzi skrzydła z wcięciem, które zachodzi na ościeżnicę. Ten zabieg został zastosowany, aby ukryć zamek w drzwiach. Ten klasyczny model jest w większości domów. Dzięki temu, że skrzydło odstaje od ościeżnicy i ma zaznaczone krawędzie, cała kompozycja wydaje się lżejsza. Drzwi przylgowe pasują do klasycznych i tradycyjnych wnętrz, a nawet tych urządzonych w stylu retro.

Drzwi bezprzylgowe

W przeciwieństwie do skrzydeł z przylgą, drzwi bezprzylgowe tworzą z ościeżnicą jednolitą, prostą formę. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu zawiasów chowanych w ościeżnice, przez co są praktycznie niewidoczne. Skrzydło jest zlicowane z ościeżnicą i sprawia wrażenie, jakby miało znacznie masywniejszą krawędź. Drzwi bezprzylgowe świetnie sprawdzą się w nowoczesnych, industrialnych wnętrzach urządzonych minimalistycznie.

Oprócz kwesti wizualnej, różnica widoczna jest również w sposobie montażu. Drzwi przylgowe posiadają większą możliwość regulacji, natomiast drzwi bezprzylgowe muszą być niezwykle starannie zamontowane, co wymaga doświadczenia i jest czasochłonne. Jeśli nie zamontujemy drzwi w sposób prawidłowy, bardzo szybko pojawi się  rożnica w szczelinie między skrzydłem na ościeżnicą. 

Dlatego montaż zostaw profesjonalistom. Jesteśmy Autoryzowaną Grupą Montażową firmy Porta i promujemy Prawidłowy Montaż naszych produktów.